Než si půjčíte

Vylepšete si své hodnocení

 
 1. Budujte si řádným splácením pozitivní úvěrovou historii.
 2. Plaťte všechny své závazky včas, hlídejte si termíny splatnosti úvěrů.
 3. Zrušte kreditní karty, které nepoužíváte.
 4. Zkontrolujte si, zda jste předchozí úvěry skutečně splatili zcela beze zbytku (tj. včetně případných sankcí).
 5. Byla Vám žádost o úvěr zamítnuta? Berte to jako varování a raději s další žádostí vyčkejte, až se Vaše situace vylepší.
 

Aspekty, které ovlivňují Vaše hodnocení

 
 1. Příjmy = Vždy si důkladně ověřujeme Vaše příjmy i jejich přesnou výši, abychom věděli, zda dokážete půjčku bez potíží řádně splácet. Podle toho také případně upravíme výši splátek, které nesmí přetížit Váš rodinný rozpočet.
 2. Délka Vašeho zaměstnání, či živnosti = Půjčku Vám neposkytneme, pokud jste ve zkušební době, případně pokud podnikáte kratší dobu než 6 měsíců. Pro bezpečnost úvěru je velmi důležitá stabilita, ale i časová neomezenost pozice v zaměstnání, případně podnikání.
 3. Úvěry u jiných institucí = Máte úvěr u další společnosti? Půjčku můžete získat i tak. Důkladně si však spočítáme, zda se všechny splátky vejdou do Vašeho rozpočtu.
 4. Platební morálka a historie = Máte kvalitní úvěrovou historii? Skvělé, poctiví zákazníci dosáhnou na úvěr mnohem snáz.
 5. Informace z úvěrových registrů = Nesplacené dluhy, ale i prodlevy ve splácení pro Vás mohou představovat velké problémy. Nechceme Vám způsobit další komplikace, proto si důkladně ověříme Vaši úvěruschopnost (tj. schopnost splácet).
 6. Exekuce, insolvence nebo osobní bankrot = Pokud jste upadli do exekučního, či insolvenčního řízení, není vhodné problémy řešit dalším zadlužováním. Zkuste najít jiná východiska a o půjčku si zažádejte, až budete mít vše vyřešeno.
 7. Počet vyživovaných dětí = Rodina a zdraví jsou v životě to nejdůležitější. Neohrožujte své blízké svým nerozvážným zadlužováním. My sami si zkontrolujeme, kolik dětí vyživujete a dle toho Vám nastavíme výši splátek tak, aby příliš nezatížily Váš rodinný rozpočet.

 

Doporučení pro rozvážné a bezpečné půjčky