Nepřehlédněte

Doporučení pro rozvážné a bezpečné půjčky

Aby Vám půjčka nepřerostla přes hlavu, je třeba znát několik základních pravidel pro její bezpečnost. Naším dlouhodobým cílem je vzdělávat své klienty v oblasti finančních produktů a služeb, proto si níže můžete tyto poučky přečíst. Zároveň my sami vždy klientovi nabízíme takový produkt, který ho svým splácením přespříliš nezatíží a nedostane ho tak do svízelné finanční situace.

 

Základní body, které by měl každý občan ČR znát a řídit se jimi:

 
  • Půjčte si jen tolik, kolik opravdu potřebujete. Zároveň ale očekávejte, že si Vás naši úvěroví poradci takzvaně oskórují a informují Vás, o jakou výši půjčky můžete zažádat.
  • Zvažte výši jistiny, kterou dokážete splácet. Vyhodnoťte si, jaké máte příjmy a výdaje a zda dokážete budoucí závazek plnit.
  • Rozumíte smlouvě o půjčce, a to včetně příloh, úroků, sankcí a jiných povinností dlužníka? Pokud ne, neváhejte se nás na cokoliv zeptat, smlouvu i všechny procesy spojené s úvěrem Vám rádi vysvětlíme.
  • Řádně splácejte. Včasné splacení půjčky Vám pomůže vytvořit pozitivní úvěrovou historii a nedostanete se do registru dlužníků.
  • Pokud se dostanete do finanční tísně a nebudete moci půjčku řádně splácet, ihned nás o tom informujte. Vždy se společně pokusíme najít vhodné řešení dané situace.
 

Novinky